Konsolidacja bez zabezpieczenia


Czy istnieje konsolidacja bez zabezpieczeń?

Konsolidacja bez zabezpieczenia Pytania o konsolidację bez zabezpieczeń stanowią sporą część wszystkich pytań, jakie można znaleźć na tematycznych forach internetowych. W rzeczywistości jednak logika podpowiada, że konsolidacja bez zabezpieczeń istnieć nie może- nikt nie udzieli pożyczki, której w razie niewypłacalności dłużnika nie można w żaden sposób ściągnąć. Potocznie jednak mówi się o konsolidacji bez zabezpieczeń w kontekście bardzo niskich (jak na konsolidacyjne) kredytów, dla których zabezpieczeniem może być wypłata na konto bankowe. Powszechne pożyczki na dowód także są zabezpieczone, o czym warto wiedzieć- chodzi raczej o to, że do ustalenia zabezpieczenia nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty.

Wybierz najlepszą konsolidację

Gdzie konsolidować?

Standardowo po kredyt konsolidacyjny można by było się udać do banku, ale w chwili obecnej banki bardzo ostrożnie podchodzą do udzielania jakichkolwiek kredytów i konsolidacja bez zabezpieczeń jest raczej domeną parabanków czy też firm niemających statusy parabanków. Uzyskanie kredytu do dwudziestu tysięcy jest możliwe bez większych problemów, powyżej tej kwoty trzeba już szukać nieco głębiej.


Alternatywne rozwiązanie.

Często do utraty płynności finansowej dochodzi w chwili zmiany pracy lub bez zmiany miejsca zatrudnienia, ale kiedy zmienia się termin wypłaty. W takich sytuacjach często wystarczy zrestrukturyzować swoje zadłużenie zmieniając datę zapadalności kolejnych spłat. Oczywiście konsolidacja bez zabezpieczenia jest także jakimś rozwiązaniem, jednak obie opcje trzeba rozważać niezależnie- nie zawsze chcemy konsolidować zobowiązania, zwłaszcza, jeśli są to ostatnie ich raty. Inaczej jeśli mamy jeszcze sporo rat do spłacenia - wtedy konsolidacja wypada znacznie korzystniej niż jakiekolwiek restrukturyzacje, chyba że połączone z refinansowaniem, ale to już zupełnie inna procedura. Konsolidacja bez zabezpieczeń stosowana jest raczej rzadko, ponieważ kwota, jaką można uzyskać jest stosunkowo niewielka i ciężko byłoby w niej zamknąć wszystkie zobowiązania.