Konsolidacja dla zadłużonych


Dlaczego nie kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja dla zadłużonych Kredyt konsolidacyjny jest de facto produktem wyłącznie bankowym. W praktyce oznacza to, że ubiegając się o taki kredyt trzeba spełnić wymogi podobne do tych, które obowiązują kredytobiorców przy innych formach kredytowania: od karty kredytowej po kredyt mieszkaniowy. To w praktyce wyklucza, a przynajmniej bardzo mocno ogranicza udzielanie kredytów konsolidacyjnych osobom zadłużonym. Ponieważ jednak rynek, podobnie jak natura, próżni nie znosi, konsolidacja dla zadłużonych jest możliwa, z tym że to raczej w formie pożyczek pozabankowych. Różnice technicznie nie są wielkie, w praktyce natomiast trochę wyższe są koszty takiej pożyczki, ale mimo to konsolidacja dla zadłużonych jest nadal opłacalna.

Wybierz najlepszą konsolidację

Gdzie konsolidować zobowiązania?

Nie jest bez znaczenia, gdzie postanowimy skonsolidować nasze zobowiązania. Jeśli jeszcze w przypadku mniejszych kwot możemy sobie pozwolić na jakieś droższe pożyczki, o tyle w przypadku większych zobowiązań, a tym bardziej większego zadłużenia, musimy już bardzo uważać, żeby za pożyczkę nie przepłacić. Jednak najtaniej to nie zawsze najlepiej, o czym przekonują się boleśnie osoby, których kredytodawca okazał się nierzetelny. Warto więc zapłacić nawet odrobinę więcej, ale mieć pewność, że nasze zadłużenie przejmie wiarygodna firma, która nie zniknie za kilka miesięcy, a my zostaniemy z przynajmniej takimi samymi długami i zobowiązaniami jak wcześniej.


Co konsolidować?

Konsolidacja dla zadłużonych może obejmować wiele rodzajów zobowiązań, w tym zakupy ratalne, rachunki kart kredytowych, spłatę kredytów samochodowych, mieszkaniowych, gotówkowych, pożyczki pozabankowe i zaległe rachunki za media. Sęk w tym, że aby skonsolidować swoje zobowiązania zazwyczaj musimy wyrazić zgodę na połączenie absolutne wszystkich zobowiązań. Brak takiej zgody lub tym bardziej zatajenie jakiegoś zobowiązania będzie od razu skutkować unieważnieniem umowy kredytowej. Trzeba się więc dobrze zastanowić czy konsolidować wszystkie zobowiązania czy nic. Pierwsza opcja jest zdecydowanie tańsza i wygodniejsza, więc decyzja powinna być prosta.