Konsolidacja kredytu


Jedna rata zamiast kilku.

Konsolidacja kredytu Jednym z głównych powodów, dla których kredytobiorcy decydują się na konsolidację swoich zobowiązań jest wygoda takiego rozwiązania. Zamiast spłaty kilku czy kilkunastu różnych rat w każdym miesiącu, można spłacać jedną. Dzięki temu nie trzeba martwić się wieloma zbliżającymi się terminami, nie trzeba ustawiać kilku czy kilkunastu zleceń stałych. Opłacając tylko i wyłącznie ratę kredytu konsolidacyjnego można mieć pewność, że spłaca się swoje wszystkie zobowiązania. Oczywiście, że konsolidacja kredytu jest często spowodowana po prostu chęcią zaoszczędzenia na swoich zobowiązaniach, ale właśnie ten dodatkowy komfort też nie jest bez znaczenia.

Wybierz najlepszą konsolidację

Eliminacja kosztów własnych.

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, konsolidacja kredytu to sposób na zredukowanie ilości przelewów. W wielu bankach płatne są przelewy jednorazowe, a niemal we wszystkich- zlecenia stałe. Dla wygody często właśnie korzysta się z ostatniej opcji, jednak to oznacza nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie po stronie wydatków. Konsolidacja kredytu pozwala odetchnąć z ulgą, ponieważ miesięcznie jest do wykonania jeden przelew.


Jakie zobowiązania można skonsolidować?

W różnych bankach obowiązują w zasadzie różne regulacje dotyczące konsolidacji kredytów. W praktyce jednak różnice pomiędzy nimi są nieznaczne i niemal w każdym banku można konsolidować wszystkie zobowiązania, o ile oczywiście nasza historia kredytowa nie zawiera problematycznych epizodów. Konsolidacji podlegają różne kredyty, ale także rachunki kart kredytowych, pożyczki i zobowiązania wynikające z zakupów ratalnych. To w zasadzie daje wszystkie możliwe zobowiązania. Wybór jednak jest dowolny - nie ma konieczności konsolidacji wszystkich zobowiązań. Jeśli z jakiegoś powodu klient zdecyduje się na pozostawienie niektórych zobowiązań poza konsolidacją to ma do tego suwerenne prawo. Nie korzysta się z tego zbyt często, ale w niektórych przypadkach konsolidacja na przykład dobiegających końca spłaty kredytów jest po prostu nieopłacalna i niepotrzebna. Podobnie w przypadku zakupów ratalnych, które zostały niemal w całości spłacone.