Pomoc dla zadłużonych w bankach


Kiedy długi wzrosną za bardzo...

Pomoc dla zadłużonych w bankach Nietrudno dziś odszukać osoby, których zobowiązania okazały się droższe, niż zakładało się na początku. Wynika to z wielu różnych przesłanek. Czasem po prostu niewystarczająco dobrze przestudiowana sytuacja finansowa, czasem jednak mają swój udział także ogólne dane gospodarcze, przez które kredyty drożeją. Tak czy inaczej, osób zalegających ze spłatą przynajmniej jednego zobowiązania jest wiele. Zazwyczaj w takim przypadku nie ma już wydatków, które można by było obciąć, potrzebne jest więc obniżenie aktualnych zobowiązań. Nie jest to wbrew pozorom niemożliwe. Sęk jednak w tym, że jeśli już jesteśmy zadłużeni, czyli mamy negatywną opinię w BIK, to raczej w banku nie znajdziemy pomocy. Okazuje się jednak, że pomoc dla zadłużonych w bankach można znaleźć w innych firmach pożyczkowych.

Wybierz najlepszą konsolidację

Jak to działa?

Pomoc dla zadłużonych w bankach polega mniej więcej na tym samym co bankowe kredyty konsolidacyjne. Tu jednak jest znacznie mniejsze pole manewru: do wyboru mamy albo konsolidację wszystkich należności, albo żadnej. Z drugiej strony, skonsolidować można absolutnie każdy rodzaj zaległości. Konsolidacja oznacza, że nasze zobowiązania przejmuje nowy kredytodawca, my natomiast mamy do spłaty jedną ratę miesięcznie, zazwyczaj na nieco lepszych warunkach niż w przypadku rozdzielnych zobowiązań.


Dla kogo ta forma pomocy?

O ile kredyty konsolidacyjne udzielane są generalnie zanim wpadnie się w poważniejsze tarapaty, o tyle pomoc dla zadłużonych w bankach jest raczej adresowana do osób, które już mają problemy z uregulowaniem swoich należności i które już ze spłatą zalegają. Oczywiście wielkość tych zaległości, przy których dana instytucja zgodzi się udzielić pomocy jest różna w poszczególnych firmach. Bardzo często przeszkodą w udzieleniu pomocy nie jest nawet toczące się postępowanie komornicze, choć tu oczywiście też nie jest to rozwiązane ogólnie i arbitralnie- jeśli nasze zaległości są zbyt duże, a zabezpieczenie niewystarczające to nie będziemy mogli liczyć na konsolidację naszych zobowiązań.