Pożyczki dla zadłużonych


Czym różni się pożyczka dla zadłużonych od innych pożyczek?

Pożyczki dla zadłużonych Popularne ostatnimi czasy pożyczki dla zadłużonych różnią się nieco w swojej konstrukcji od pożyczek „klasycznych”. Pierwszą różnicą, która na pierwszy rzut oka może nie wydawać się poważna, ale która może być brzemienna w skutki jest rodzaj instytucji udzielającej pożyczki. W przypadku pożyczek dla zadłużonych są to często parabanki o nieugruntowanej renomie. Pożyczka taka jest dla instytucji kredytującej, niezależnie od jej pozycji na rynku, inwestycją dość ryzykowną, ponieważ osoba zadłużona niejako z definicji nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć kolejnej pożyczki. Stąd też pomimo pozornie większego zaufania do klienta- nie sprawdzenia go w rejestrach BIK, niesprawdzenia wysokości zarobków- pożyczki dla zadłużonych co do zasady są wyżej oprocentowane, aniżeli analogiczne pożyczki „klasyczne”.

Wybierz najlepszą konsolidację

Kiedy zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych?

Bardzo często traktowanie kredytów jako dostępnego źródła finansowania prowadzi do nadmiernego zadłużenia, a w konsekwencji także zmusza do zaciągnięcia kolejnego kredytu. Pożyczki dla zadłużonych są jednak instrumentem adresowanym głównie do osób, których problemy finansowe mają charakter wyłącznie losowy i przejściowy, na przykład, jeśli po kredytowanym remoncie uszkodzeniu ulegnie choćby pralka, to wówczas jej zakup, przy spodziewanych i pewnych dochodach można bezpiecznie sfinansować z kredytu dla zadłużonych.


Niebezpieczeństwa i zagrożenia.

Pożyczki dla zadłużonych nie zawsze są instrumentem bezpiecznym dla kredytobiorcy. Ponieważ oprocentowanie jest wysokie, wciąż można trafić na nieuczciwe firmy, które udzielają pożyczek osobom, którym udzielać ich nie powinny i to na warunkach godzących w podstawowe regulacje prawne w zakresie usług i produktów bankowych. Obecnie jednak ryzyko to maleje, choć wciąż jest wysokie. Pojawia się natomiast inne, równie poważne, a mianowicie nieodpowiedzialnego gospodarowania finansami, które doprowadza w końcu do całkowitej niewypłacalności wobec większych zobowiązań u wielu wierzycieli. W takiej sytuacji pożyczka dla zadłużonych nie musi wcale okazać się ratunkiem. Problem można więc uznać generalnie za problem lekkomyślności kredytobiorców, choć jest też winą częściowo zbyt pobłażliwych i niewystarczająco ostrożnych przepisów ze strony instytucji kredytujących.