Pożyczki konsolidacyjne


Różnica pomiędzy kredytem a pożyczką.

Pożyczki konsolidacyjne W praktyce pojęcia pożyczki i kredyty często używa się zamiennie. Technicznie rzecz biorąc różnice wcale nie są znaczne, choć oczywiście ktoś, kto dobrze zna ustawy regulujące działanie obu tych instrumentów będzie w stanie jednym tchem wymienić nawet kilkanaście takich różnic. Z praktycznego punktu widzenia pożyczki konsolidacyjne od kredytów konsolidacyjnych różnią się głównie typem instytucji prowadzącej rachunek dłużny i kwotą jaką do dyspozycji otrzymuje kredytobiorca lub pożyczkobiorca. W przypadku pożyczek konsolidacyjnych wartość łączonych zobowiązań jest zazwyczaj mniejsza i raczej instrumenty te nie są domeną banków. Kredyty konsolidacyjne natomiast znaleźć można wyłącznie w bankach, natomiast kwoty kredytów mogą być nawet kilkadziesiąt razy wyższe niż w przypadku pożyczek.

Wybierz najlepszą konsolidację z Open Finance

Dla kogo pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczki konsolidacyjne mają swoją ściśle zdefiniowaną grupę odbiorców. Zazwyczaj są to osoby, które nie mogą liczyć na zaciągnięcie kredytu w banku. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, ale zdecydowanie najczęstszym jest niezbyt dobra opinia wystawiona przez BIK. Oczywiście każda instytucja finansowa ma prawo ocenę taką potraktować różnie, natomiast zasadniczo banki nie patrzą przychylnie na klientów, którzy mieli wcześniej problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Oczywiście osoby z pozytywną historią kredytową także mogą korzystać z pożyczek konsolidacyjnych, zwłaszcza dlatego, że ich niższe kwoty zapełniają lukę, jaka powstała przez fakt wprowadzenia minimalnych wysokości kredytów konsolidacyjnych w wielu bankach.


Czy to bezpieczne?

Pożyczki konsolidacyjne udzielane przez instytucje o ugruntowanej renomie są całkowicie bezpieczne. Czasem bywają droższe od analogicznych kredytów, ale nie ma to wpływu na bezpieczeństwo żadnego z tych instrumentów. Wszystko to oczywiście przy założeniu, że firma, która stanie się operatorem naszych zobowiązań jest instytucją godną zaufania. Obecnie z rynku wyeliminowano większość nieuczciwych firm, ale wciąż niektórzy mają to nieszczęście trafić na nieuczciwego pożyczkodawcę.