Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych


Co robić, kiedy zobowiązania przekraczają możliwości?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych Zaciągając wiele „tanich” kredytów nietrudno jest doprowadzić ostatecznie do sytuacji, w której kwota zadłużenia będzie bardzo znaczna. Jeśli nałożyć na to różne uwarunkowania makro- i mikroekonomiczne to może się okazać, że miesięczne zobowiązania przekraczają możliwości ich spłaty. Najczęstszą reakcją wówczas jest panika, czyli najgorsze z możliwych rozwiązań. Nie jest też wygodnie pożyczać pieniądze od rodziny i znajomych. Jest jednak jeszcze jedno wyjście, znane szerzej jako pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Banki wcale, albo przynajmniej bardzo niechętnie, udzielają pożyczek osobom, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań. W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być tylko produkty oferowane przez instytucje pozabankowe, czyli głównie parabanki.


Wybierz najlepszą konsolidację

Jak działa pożyczka dla zadłużonych?

Idea działania pożyczki pozabankowej dla zadłużonych jest bardzo prosta i w najogólniejszym zarysie przypomina nieco kredyt konsolidacyjny, choć stawianie między nimi znaku równości jest zdecydowanym błędem. Przede wszystkim pożyczki pozabankowe dla zadłużonych nie dają dodatkowych pieniędzy „do ręki”. Jednocześnie obowiązek uregulowania naszych zobowiązań przejmuje wówczas instytucja kredytująca, która udziela nam kredytu oddłużeniowego. Dzięki temu zyskujemy większą swobodę ruchu, często nico niższą ratę i ogólnie korzystniejsze warunki. Oczywiście nowy kredyt także musi posiadać jakieś zabezpieczenie. Ponieważ pożyczki pozabankowe dla zadłużonych zazwyczaj opiewają na dość znaczne kwoty przy wyczerpaniu większości środków zabezpieczających to ostatnią możliwością zabezpieczenia takiej pożyczki jest ustalenie zastawu hipotecznego dla kredytodawcy.


Co można spłacić pożyczką dla zadłużonych?

Jednym z częściej zadawanych pytań w kontekście pożyczek pozabankowych dla zadłużonych jest pytanie o możliwe do konsolidacji zobowiązania. Tutaj w zasadzie nie ma ograniczeń i można spłacać zakupy ratalne, inne kredyty lub zaległe opłaty choćby za gaz czy telefon. Warunek jest zazwyczaj jeden: skonsolidować trzeba absolutnie wszystkie zobowiązania, aby pożyczka pozabankowa dla zadłużonych była jedynym zobowiązaniem, które będzie się posiadało, nie licząc oczywiście opłat bieżących. Zazwyczaj zatajenie któregoś ze zobowiązań skutkuje natychmiastowym unieważnieniem umowy kredytowej.